Dekorujemy ściany naturą

Masz pytanie?

Beata

Beata - Pedagog i projektantka wnętrz, z zamiłowania artystka i malarka. Tematykę prac czerpie z ogólnodostępnych źródeł: zdjęć, filmów i natury, inspirację zaś z wyobraźni i świata dziecięcych fantazji, który pozostawił niezatarty ślad w jej twórczości. Poszukuje głębi kolorów, delikatnych form oraz przemijających chwil możliwych do utrwalenia również dzięki niesamowitym możliwościom jakie kryje akryl, akwarele i pastele suche. Niedoścignionymi wzorami pozostają wielcy malarze… Wyczółkowski, Gierymski, Monet, Van Gogh i Degas, a natchnieniem współcześni akwareliści japońscy, brytyjscy i polscy, m.in. G. Chudy, A. Papke, K. Lubański.

Regularne spotkania z niektórymi z nich zaowocowały dalszym rozwojem i ukierunkowaniem pracy nad technikami akwarelowymi, które pozwoliły na doskonalenie malarskiej pasji.

Upór, konsekwencja i ciągła praca nad warsztatem jest bardzo ważna. Dzięki systematyczności obrazy artystki nabrały wyrazistości są barwne jak emocje gdyż maluje kierując się uczuciami. Mimo wielu przeciwności, z pandemią na czele, wzięła udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Naiwnej wraz z grupą artystyczną PoCoiDlaKogo. W odnalezieniu drogi malarskiej pomogło również poznanie grupy warsztatowej "Impresja" w 2015 roku. Praca grupy wzbudziła ogromne zainteresowanie i obecnie jest to stała ekspozycja w Kostuchnie MDK Południe.

Aktualnie związana z grupą Impast, która stała się początkiem wystaw, wernisaży oraz udziału w konkursach malarskich.
01.12.2022 - XII Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej w MDK w Mikołowie
26.05.2022 - II miejsce w Jurajskim Konkursie na ilustrację do legend, baśni i podań
03.03.2022 - wernisaż i wystawa prac w "Galerii pod Łukami" w MDK Ligota
25.06.2021 - XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej